مزایا و معایب استفاده از عکس پس زمینه تمام صفحه در طراحی وب سایت

استفاده از عکس پس زمینه تمام صفحه در سایت

طراحی سایت هم در طول زمان دارای الگوها و مدهایی است که پیوسته در حال تغییراند. طراحان وب با پیروی از این تغییرات، می توانند بروز بودن خود را نشان داده و وب سایت های مدرنی را طراحی کنند. یکی از روشهایی که اخیرا بسیار محبوب شده و از طرف طراحان سایت، مورد استقبال قرار گرفته، استفاده از تصویر بک گراند بزرگ و تمام صفحه در طراحی است. این روش ما را به چند سال پیش می برد که آن زمان نیز یک همچین روشی مد شده بود و خیلی زود به علت حجم بالای تصاویر و سرعت محدود آن موقع اینترنت کاربران منسوخ شد.

مزایای استفاده از طراحی قالب اختصاصی در طراحی سایت

مزایای طراحی سایت اختصاصی

امروزه رشد و توسعه برند برای خیلی از کسب و کارها، بدون داشتن یک وب سایت امکان پذیر نیست. راه اندازی وب سایت نیز با گذر زمان برای هر کسی با وجود قالبهای آماده و سیستم های مدیریت محتوای رایگان امکان پذیر شده است. با استفاده از این ابزار می توان در هزینه های زمانی و مادی صرفه جویی کرد. ولی استفاده از طراحی اختصاصی دارای مزایایی است که در قالبهای آماده وجود ندارد. در ادامه به شرح این مزایا می پردازیم.

عوامل تاثیرگذار در طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای

طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای

شکی نیست که امروزه تجارت الکترونیک به بخش بزرگ و مهمی از اقتصاد جهانی تبدیل شده است. امروزه میزان فروش بر اساس تجارت الکترونیک به بالای 500 میلیارد دلار در سال رسیده است. با افزایش محبوبیت این نوع تجارت و گسترش رقبا و حضور قدرتمند آنان در فضای آنلاین، ورود و موفقیت در این صنعت را روز به روز دشوارتر شده است. ما در این مقاله به بررسی عواملی می پردازیم که در موفقیت آتی یک وب سایت فروشگاهی تاثیرگذار است.

طراحی

نوع طراحی و بروز بودن آن تاثیر زیادی در موفقیت یک فروشگاه اینترنتی دارد. هدف نهایی طراحی در وب سایتهای فروشگاهی می بایست افزایش نرخ تبدیل و فروش باشد و باید از شلوغ کاری و جنب و جوش های مرسوم در طراحی سایت دوری کرد.
شما می توانید در مقالات زیر با اصول طراحی فروشگاه اینترنتی بیشتر آشنا شوید:

طراحی وب سایت های تجارت الکترونیک و فروشگاهی

فواید و راههای ساده سازی در طراحی وب سایت های فروشگاهی

بسیاری از طراحان فکر می کنند هدف از طراحی اصولی یک وب سایت فروشگاهی، صرفا ساده سازی مراحل خرید است. در صورتیکه در طراحی اصولی و حرفه ای یک وب سایت تجارت الکترونیک، می بایست بدو ورود کاربر به سایت را در نظر داشت و تمامی جزییات را بررسی نمود. از طراحی صفحه اصلی گرفته تا صفحات جزییات محصول، می بایست با طراحی اصولی و حرفه ای، کاربران را به خرید نهایی هدایت نمود. پس از آن اهمیت طراحی مراحل خرید و پرداخت است که طراحی غیر اصولی آن می تواند به ترک کاربر منجر گردد.

ساده سازی خرید

با توجه به تحقیقات انجام شده و آمار بالای ترک کاربران از سایت در مراحل مختلف خرید، اهمیت ساده و کوتاه سازی مراحل خرید را دو چندان می کند. کاربران یک وب سایت دارای سطح سواد و تجربه متفاوتی در استفاده از اینترنت هستند. شما می بایست با طراحی ساده مراحل خرید، آنها را به خریدی راحت تر هدایت نمایید.

شبکه های اجتماعی

داشتن دکمه های اشتراک گذاری در وب سایت های تجارت الکترونیک بسیار حائز اهمیت می باشد. اگر شما محصولی خاص و استثنایی برای کاربر داشته باشید، کاربر با استفاده از این دکمه ها می تواند محصول شما را با دوستان خود به اشتراک بگذارد و در نتیجه به افزایش فروش شما کمک خواهد نمود. همچنین شما با راه اندازی صفحات ویژه کسب و کار خود در شبکه های اجتماعی، می توانید به معرفی هر چه بیشتر محصولات و برند خود کمک نمایید.

دکمه های خرید

اهمیت دکمه های خرید که معمولا با عبارات "اضافه به سبد خرید و یا خرید و..." مشخص می گردند بسیار مهم است. هر فرشنده ای اهمیت درخوایت خرید از مشتری را می داند. این دکمه ها حکم همین درخواست را در سایت دارند. می بایست با توجه به نوع طراحی و رنگ بندی سایت خود، این دکمه ها را طوری طراحی و جایگذاری نمایید که در معرض دید کاربر باشند.

تحلیل و الگوبرداری

بطور مداوم وب سایت خود را با استفاده از ابزار موجود تحلیل نمایید و مسیر کاربران را در وب سایت خود بررسی نمایید. در صورت یافتن مشکل، آن را با طراح سایت خود مطرح نمایید تا برای رفع آن اقدام نماید. در بسیاری از مواقع به اصطلاح نیازی به اختراع مجدد چرخ نیست، شما می توانید با الگوبرداری از وب سایت های بزرگ، بسیاری از اشتباهات را انجام نداده و یک وب سایت فروشگاهی حرفه ای داشته باشید.

 

بهبود راهبری کاربر در وب سایت

بهبود راهبری کاربر در وب سایت

راهبری کاربر و راحتی حرکت آنان در وب سایت از اهمیت بالایی برخوردار است. شما با ایجاد عواملی که در راهبری او تاثیر دارد می توانید ثبات کاربر را در سایت افزایش داده و در نتیجه وب سایتی موفق تر با نرخ تبدیل بالا را رقم بزنید. در این مقاله به شرح چند عامل که به راهبری و ثبات کاربر در سایت شما کمک خواهد کرد می پردازیم.

6 راه برای کمک به طراحی سایت کاربر محور

طراحی سایت کاربر محور

گاهی اوقات طراحان سایت با تمرکز به نکات فنی و چالشهای پیش روی آنان در هنگام طراحی و رفع آن چالشها، از هدف نهایی یک وب سایت که همان بازدیدکنندگان هستند غافل می شوند. در این مقاله به چند راه که می تواند در بهبود تجربه کاربری وب سایت شما تاثیرگذار باشد و وب سایت شما را کاربر محورتر نماید می پردازیم.

5 راه برای بهبود صفحه و فرم ورود کاربران در طراحی سایت

طراحی فرم ورود سایت

امروزه با هرچه کاربردی و تعاملی تر شدن وب سایت ها و افزایش ارتباط کاربران با سایت، اهمیت فرم های ورود و بهینه سازی آنها افزایش پیدا کرده است. در زیر به شرح عواملی که استفاده از فرم ها ی ورود را برای کاربران کاربردی تر می سارند خواهیم پرداخت.

جستجو