تجربه کاربری در طراحی سایت

یکی از مهمترین عوامل و اهداف نهایی طراحی سایت، ایجاد تجربه کاربری مناسب می باشد. در بین تمامی عناصر وب سایت 3 عامل هستند که تاثیر زیادی در روند بهبود تجربه کاربری دارند. شما با ایجاد تغییراتی در طراحی این 3 عنصر، می توانید تاثیر زیادی بر روند تعامل کاربران با سایت و ایجاد ارتباط بهتر آنها داشته باشید. شما با ایجاد یک تجربه کاربری مناسب می توانید در بالا بردن نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری کمک نموده و باعث رشد وب سایت خود خواهید شد.

طراحی سایت رستورانی

هر شخص با تجربه ای که در صنعت رستوران داری فعالیت دارد می داند که شما ابتدا غذا را به چشمان مشتری می فروشید و سپس به قدرت چشایی آنها. با این وجود هستند بسیاری فعالان این صنعت، در وب سایت های خود این مسئله را فراموش کرده و تمرکز بر متن و سفارش گیری آنلاین آن دارند. در ادامه به عواملی می پردازیم که در طراحی سایت حرفه ای رستورانها نقش دارند.

طراحی سایت مطابق با شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی آنقدر فراگیر شده اند که کسب و کارهای گوناگون جهت رشد خود و توسعه فرآیند بازاریابی محصولات و خدماتشان، ملزم به استفاده از این رسانه ها و هماهنگی هرچه بهتر وب سایت های خود با این شبکه های اجتماعی هستند. طراحی سایت حرفه ای مبتنی بر ارتباط شبکه های اجتماعی، می تواند در موفقیت وب سایت ها نقش بزرگی داشته باشد. لذا هماهنگی با این رسانه ها تغییراتی را در نوع طراحی سایت ها ایجاد کرده است که در ادامه به آنها می پردازیم.

نقش مدلهای ذهنی انسان در طراحی سایت

وقتی ما برای انجام سفارش مشتری، طراحی سایت او را آغاز می کنیم، بسیار وسوسه می شویم که خارج از چارچوب رایج، تجربه کاربری جدیدی را برای سایت او خلق نماییم. این مورد با توجه به نقش مدلهای ذهنی انسان می تواند بسیار تاثیر بدی در کارایی وب سایت مشتری داشته باشد.

عوامل زشت کننده در طراحی سایت شما

روند طراحی سایت نیز مانند دنیای مد و فشن، همواره با گذر زمان در حال تغییر است. روشها و متدهایی مد شده و پس از مدتی به خاطرات سپرده می شوند. بعضی از آنها پس از مدتی، دوباره به چرخه مد باز می گردند. بعضی از آنها نیز بعلت اثبات عدم کارایی و تاثیر منفی آنها در طراحی سایت، هرگز استفاده نخواند شد.

استفاده از عکس پس زمینه تمام صفحه در سایت

طراحی سایت هم در طول زمان دارای الگوها و مدهایی است که پیوسته در حال تغییراند. طراحان وب با پیروی از این تغییرات، می توانند بروز بودن خود را نشان داده و وب سایت های مدرنی را طراحی کنند. یکی از روشهایی که اخیرا بسیار محبوب شده و از طرف طراحان سایت، مورد استقبال قرار گرفته، استفاده از تصویر بک گراند بزرگ و تمام صفحه در طراحی است. این روش ما را به چند سال پیش می برد که آن زمان نیز یک همچین روشی مد شده بود و خیلی زود به علت حجم بالای تصاویر و سرعت محدود آن موقع اینترنت کاربران منسوخ شد.

جستجو