با رشد روزافزون صنعت طراحی سایت، رقابت در این حوزه روز به روز در حال سخت تر می شود و طراحان سایت برای پیشی گرفتن از رقبای خود نیازمندند تا هرچه بهتر در این حوزه حرفه ای عمل نمایند. در این مقاله به چند مهارتی که تبحر در آنها می تواند برگ برنده یک طراح سایت باشد اشاره می کنیم. البته به جزء مهارتهای پایه وب مانندhtml و css و ...

جاوا اسکریپت

یادگیری مهارت جاوا اسکریپت واقعا به کار هر طراح سایتی می آید. امروزه در طراحی اپلیکیشنهای موبایل، طراحی وب سایت و انواع اپلیکیشنهای تحت وب، از این تکنولوژی استفاده می شود. امورزه از جاوا اسکریپت برای ایجاد تعامل بهتر با کاربران می توان استفاده نمود. شما با یادگیری این زبان می توانید انواع راهکارها را در سایت پیاده سازی نموده و با استفاده از هزاران پلاگین ساخته شده و اعمال تغییراتی در آنها، وب سایتهای طراحی شده خود را حرفه ای تر نمایید.

تبحر در یک سیستم مدیریت محتوا

کسب تجربه و کار با یک سیستم مدیریت محتوا می تواند شما را یک قدم به حرفه ای شدن نزدیکتر نماید. سیستم های مدیریت محتوایی مانند جوملا، وردپرس و دروپال، سیستم هایی کامل و جامعی هستند که در دنیا محبوبیت فراوانی دارند. افزایش سرعت شما در تکمیل پروژه ها، افزونه های کاربردی زیاد، آموزشها و مستندات فراوان و رایگان و همچنین پنل مدیریت قوی آنها از جمله مواردی است که وب سایت های طراحی شده شما را تقویت خواهد کرد.

طراحی ریسپانسیو

با افزایش کرابران موبایل در دنیای وب، مشتریان شما نیز خواهان سازگاری طراحی سایت آنها با انواع دستگاهها هستند. داشتن مهارت در طراحی وب سایت های ریسپانسیو می تواند رضایت کامل مشتریان شما را در پی داشته باشد. با کسب تجربه و استفاده از یک فریم ورک طراحی مانند بوت استرپ می توانید وب سایت های حرفه ای تری را طراحی نمایید.

مهارت جستجو و تحقیق

یک طراح سایت حرفه ای می بایست نحوه صحیح تحقیق و پژوهش را در رسته کاری خود بیاموزد. شما با داشتن مهارت در این زمینه می توانید پاسخ خود را در مواجهه با مشکلات و باگهای پیش آمده در یابید و با سرعت بیشتری کار طراحی سایت را انجام دهید.

سئو

یکی از مهارتهای لازم برای طراحان سایت، آشنایی با قوانین بهینه سازی سایت (سئو) است. طراحان سایت با استفاده از این مهارت می بایست وب سایت مشتری را مطابق با اصول بهینه سازی سایت طراحی نمایند. منظور بهینه سازی کامل سایت نیست. بلکه تنها عواملی که در طراحی سایت تاثیر دارند را اعمال نمایند.

امنیت

با کاربردی شدن وب سایت های طراحی شده و داینامیک بودن آنها، یک طراح سایت می بایست از اصول امنیت یک سایت آگاهی داشته و تمهیدات لازم را جهت برقراری امنیت در وب سایت مشتری به کار گیرد.

 


جستجو